Magdalena Sroka – posłanka X kadencji Sejmu

Magdalena Sroka– posłanka od IX kadencji sejmu. Wiceprzewodnicząca klubu Trzeciej Drogi, obecnie należy do PSL. Ma 45 lat, wykształcenie wyższe. Z zawodu jest menedżerem.
W wyborach 15.X.2023r. otrzymał 18348 głosów (2 wynik na liście TD) 

Biuro poselskie: Pruszcz Gd., Chopina 2/21, tel. 530 208 483
                                   Kwidzyn, Braterstwa Narodów 46, tel. 530 208 483
                                   Tczew, Kopernika 1C, tel. 530 208 483

Kontakt: biuro.magdalenasroka@gmail.com

Wikipedia: Magdalena Sroka

Facebook: Magdalena Sroka

Twitter: Magdalena Sroka

Strona internetowa: Magdalena Sroka

Jest zastępcą przewodniczącego Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz członkinią Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz członkinią Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Została też przewodniczącą Komisji Śledczej ds.Pegasusa pełna nazwa to Komisja Śledcza do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r. (SKPG)).
Miała 8  wypowiedzi na forum sejmu, 1 1 interpelację poselską 
oraz 1 pytanie.
Uczestniczyła w 100% głosowań: wykaz głosowań.

W poprzedniej kadencji Sejmu była posłanką  z okręgu gdyńskiego, choć jako członek Porozumienia Gowina – startowała z list PiS. Odeszła wraz Jarosławem Gowinem, obecnie jest po dobrej stronie mocy, startowała do Sejmu z  list Trzeciej Drogi. U biegłym roku wstąpiła nawet do PSL.
Cóż, ja podchodzę z dużą rezerwą. Z pewnością jest sympatyczną, elokwentną posłanką, ale niestety pamiętam czasy, gdy jako rzeczniczka swojego poprzedniego ugrupowania potrafiła uzasadniać każde, nawet najgorsze działania ówczesnej władzy. Teraz dostaje drugą szansę, zobaczymy jak ją wykorzysta.

Lista wszystkich posłów pomorskich X kadencji jest tu:
Posłowie ziemi gdańskiej – X kadencja Sejmu

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *