SLD – wyniki w wyborach do Sejmu

SLD w wyborach parlamentarnych 2019 w okręgu wyborczym 25 otrzymał 1 mandat.

Wyniki poszczególnych kandydatów na liście nr 3

  1. MACIEJEWSKA Beata Monika
    23 319 głosów – otrzymała mandat
  2. BANACH Jolanta Maria
    22 485 głosów
  3. KOWALCZUK Łukasz
    2 873 głosy
  4. ŚNIEG Andrzej Stanisław
    4 211 głosów
  5. PIĘKOŚ Michał Rafał
    2 578 głosów
  6. OCHOCKA Iwona
    2 885 głosów
  7. STROJNY Olga
    2 026 głosów
  8. GWOŹDŹ Edward Rajmund
    468 głosów
  9. HRYNIEWSKI Wojciech
    739 głosów
  10. NOWAK Karolina
    1 460 głosów
  11. KRÓL Judyta Anna
    990 głosów
  12. PACEK Igor
    543 głosy
  13. HODERNY Adam Ryszard
    917 głosów
  14. GREKULAK Ksenia
    512 głosów
  15. KŁOS Wojciech Jakub
    529 głosów
  16. CYGAN Mirosław Wojciech
    429 głosów
  17. STAŻEWSKA Anna Ewa
    462 głosy
  18. WADLEWSKA Lucyna Beata
    241 głosów
  19. BYLICA Bartosz
    266 głosów
  20. MARKIEWICZ Dorota Maria
    455 głosów
  21. WICHERT Marcin Krystian
    466 głosów
  22. ŻOCHOWSKA Anna Kazimiera
    502 głosy
  23. SZKUDLAREK Joanna Dorota
    932 głosy
  24. KOPERSKI Romuald Wincenty
    942 głosów

Wszystkie listy wyników w wyborach parlamentarnych są tu:

Wyniki wyborów do Sejmu

Wyniki wyborów do Senatu

 

Wybory parlamentarne – listy kandydatów w Gdańsku

W okręgu nr  25 w wyborach parlamentarnych 2019 zarejestrowanych jest 5 komitetów wyborczych:

  1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
    czyli Koalicja Polska: PSL + Kukiz’15
  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
    czyli Zjednoczona Prawica: PiS + SP + Porozumienie
  3. Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
    czyli SLD + Wiosna + Razem
  4. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
    czyli Korwin + RN
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO . N, IPL Zieloni
    czyli PO + .Nowoczesna + Inicjatywa Polska + Zieloni

Linki w nazwie komitetu prowadzą do listy kandydatów.

Wyniki wyborów do Europarlamentu

Wyniki wyborów do Parlamentu UE w okręgu nr 1 (woj.pomorskie)

  1. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
    33 188 głosów (4,01%) – bez mandatów
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  2. KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
    50 862 głosów (6,15%) – bez mandatów
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  3. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
    419 182 głosy (50,66%) – 2 mandaty
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  4. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
    285 740 głosów (34,53%) – 1 mandat
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  5. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
    7 946 głosów (0,96%) – bez mandatów
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  6. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
    22 114 głosów (2,67%) – bez mandatów
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  7. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI
    8 425 głosów (1,02%) – bez mandatów
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów

 

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – wyniki w eurowyborach

Wyniki dla listy nr 5 w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 1 (województwo pomorskie):
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Górska Anna – 4 160 głosów
  2. Kowalczuk Łukasz – 676 głosów
  3. Sobańska Joanna Małgorzata – 720 głosów
  4. Boniecki Łukasz Michał -418  głosów
  5. Haska Karolina – 508 głosów
  6. Szczepański Adam Aleksander – 400 głosów
  7. Prussak Sara Maria – 242 głosy
  8. Andrzejewski Szymon Tomasz – 233 głosy
  9. Prusinowska Magdalena – 260 głosów
  10. Lubiewski Adam Marek – 329 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

Lista nr 5 w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 1 (województwo pomorskie):
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Górska Anna, specjalista do spraw stosunków międzynarodowych, zam.Straszyn, członek partii.
  2. Kowalczuk Łukasz, psycholog, zam.Gdynia, członek partii.
  3. Sobańska Joanna Małgorzata, biotechnolog, zam.Gdańsk, członek partii.
  4. Boniecki Łukasz Michał, programista aplikacji, zam.Gdańsk, członek partii.
  5. Haska Karolina, przedsiębiorca, zam.Wejherowo, członek partii.
  6. Szczepański Adam Aleksander, wyższy urzędnik samorządowy, zam.Gdańsk, członek partii.
  7. Prussak Sara Maria, specjalista do spraw ochrony środowiska, zam.Gdańsk, członek partii.
  8. Andrzejewski Szymon Tomasz, politolog, zam.Gdańsk, członek partii.
  9. Prusinowska Magdalena, nauczyciel języka obcego, zam.Możdżanowo, członek partii.
  10. Lubiewski Adam Marek, inspektor ochrony danych, zam.Kębłowo, członek partii.

Strona internetowa koalicji:

Lewica Razem

na Facebooku:

Facebook Lewica Razem

oraz konto na Twitterze:

Twitter Lewica Razem

Patrząc historycznie – partie lewicowe nie mają w Gdańsku powodzenia w wyborach. W tych wyborach moim zdaniem nie mają najmniejszych szans i nawet nie przekroczą progu wyborczego. Może wynika to z faktu, że stanowiąca trzon Lewicy Razem partia Razem jest ciągle “osobno”? Na każdym kroku podkreślając dystans do wszystkich innych ugrupowań?
Patrząc na listę – nie znam tu nikogo. Być może są tam wartościowi ludzie, ale te nazwiska nic mi nie mówią. Cóż, trudno jest przebić się w przestrzeni publicznej i zainteresować wyborców własnymi oglądami.

 

Wszystkie listy kandydatów okręgu nr 1 w eurowyborach 2019 są tu:

Wybory do Parlamentu UE

 

Wybory do Parlamentu UE

26 maja 2019 czekają nas wybory do europarlamentu. W obejmującym województwo pomorskie okręgu nr 1 zarejestrowano następujące listy kandydatów:

  1. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  2. KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  3. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  4. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  5. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  6. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów
  7. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI
    kliknij w link, aby zobaczyć listę kandydatów

W sumie o nasze głosy walczyć będzie 70 kandydatów.