Konfederacja – lista kandydatów w eurowyborach

Lista nr 2 w eurowyborach: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

    1. Przemysław Janusz WIPLER, prawnik, zam.Józefów,  członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
    2. Lidia Maria PEREK, przedsiębiorca, zam.Gdynia,  członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
    3. Krzysztof SZYMAŃSKI, przedsiębiorca, zam.Suchy Dwór,  członek partii politycznej: Ruch Narodowy
    4. Piotr Grzegorz KLEIN, przedsiębiorca, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
    5. Agnieszka Anna GRZEGORZEWSKA, doradca ds. nieruchomości, zam.Malbork,  członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
    6. Dominik MAZUR, menedżer, zam.Pruszcz Gdański,  członek partii politycznej: Ruch Narodowy
    7. Przemysław Tadeusz OLCZYK, przedsiębiorca, zam.Borowiec,  członek partii politycznej: Ruch Narodowy
    8. Łukasz Marek SAWICKI, rolnik, zam.Baldram,  członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
    9. Hanna Agnieszka FLISIKOWSKA, drukarz, zam.Borcz,  członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
    10. Natalia Grażyna KOŁC, pedagog, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Nowa Nadzieja

Konfederacja to zupełnie nie moja bajka. Nawet nie próbuję szukać tu kandydata, na którego mogłabym oddać głos. Choć trzeba przyznać , że zrobienie ze spadochroniarza z pod Warszawy  Wiplera lokomotywy wyborczej jest dość odważnym posunięciem. 

Wszystkie listy kandydatów w eurowyborach są tu:

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

9 czerwca 2024r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.  Mieszkańcy Gdańska głosować będą w obejmującym całe województwo pomorskie okręgu wyborczym nr 1.

Wybierać będziemy spośród 70 kandydatów na 7 listach wyborczych. Ilość mandatów z okręgu nie jest ściśle określona, zależy od frekwencji w danym okręgu.
Zasady głosowania są tu:
Eurowybory 2024 – zasady głosowania

Zarejestrowane listy wyborcze w okręgu nr 1:

    1. KKW Trzecia Droga
    2. KW Konfederacja
    3. KW Bezpartyjni Samorządowcy
    4. KW Polexit
    5. KKW Koalicja Obywatelska
    6. KKW Lewica
    7. KW Prawo i Sprawiedliwość

Sukcesywnie pod linkami poszczególnych komitetów będę wstawiać listy imienne kandydatów.

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy – wyniki wyborów do Sejmiku Pomorskiego

Wyniki kandydatów Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego w wyborach samorządowych 2024
w okręgu nr 3 – miasto Gdańsk.

    1. WELKA Michał, nie otrzymał mandatu, 5175 głosów, 2,91%
    2. KNOBLAUCH Wawrzyniec Marek, nie otrzymał mandatu, 310 głosów, 0,17%
    3. FLISIKOWSKA Katarzyna Agnieszka, nie otrzymała mandatu, 1059 głosów, 0,60%
    4. STANKIEWICZ Filip Andrzej, nie otrzymał mandatu, 501 głosy, 0,28%
    5. PIASECKA Dorota Magdalena, nie otrzymała mandatu, 598 głosów, 0,34%
    6. FRANCKIEWICZ Jan, nie otrzymał mandatu, 141 głosy, 0,08%
    7. DERESZ Małgorzata, nie otrzymała mandatu, 449 głosów, 0,25%
    8. FREDRICH Piotr, nie otrzymał mandatu, 324 głosy, 0,18%

Wyniki wszystkich kandydatów do  Sejmiku Pomorskiego są tu:
Listy kandydatów do Sejmiku Pomorskiego

 

Konfederaci Bezpartyjni Polska Jest Jedna – wyniki wyborów

Wyniki kandydatów KWW KONFEDERACI BEZPARTYJNI POLSKA JEST JEDNA do Rady Miasta Gdańska w wyborach samorządowych
7 kwietnia 2024r.

Okręg 1

    1. CHLASTA Tomasz Roman,  nie otrzymał mandatu, 383 głosy – 1,80%
    2. KUŚ-DUSTET Emilia,  nie otrzymała mandatu, 183 głosy – 0,86%
    3. JAKS Roman,  nie otrzymał mandatu, 71 głosy – 0,33%
    4. ŁAZORCZYK Jarosław,  nie otrzymał mandatu, 96 głosów – 0,45%
    5. PIĄTKOWSKA Małgorzata Maria,  nie otrzymał mandatu, 118 głosów – 0,56%

Okręg 2

    1. MALICKI Marcin,  nie otrzymał mandatu, 1097 głosów – 2,60%
    2. LIPSKA Jolanta Maria,  nie otrzymała mandatu, 221 głosy – 0,52%
    3. WYSOCKI Jakub Andrzej,  nie otrzymał mandatu, 147 głosów – 0,35%
    4. UGORENKO Małgorzata,  nie otrzymała mandatu, 51 głosy – 0,12%
    5. LANGNER Damian,  nie otrzymał mandatu, 38 głosów – 0,09%
    6. KACZMARCZYK Albert Grzegorz,  nie otrzymał mandatu, 65 głosów – 0,15%
    7. CYMERMAN Małgorzata,  nie otrzymała mandatu, 64 głosy – 0,15%
    8. GWIT Piotr Włodzimierz,  nie otrzymał mandatu, 115 głosów – 0,27%

Okręg 3

    1. KOŁC Natalia Grażyna,  nie otrzymała mandatu, 842 głosy – 2,50%
    2. DRANKOWSKI Piotr Jakub,  nie otrzymał mandatu, 163 głosy – 0,48%
    3. BŁAŻKO Izabela Patrycja,  nie otrzymała mandatu, 85 głosów – 0,25%
    4. DĄBROWSKI Adam,  nie otrzymał mandatu, 81 głosy – 0,24%
    5. BURY Mateusz Marcin,  nie otrzymał mandatu, 90 głosy – 0,27%
    6. DERECKA Teresa Wioletta,  nie otrzymała mandatu, 46 głosów – 0,14%
    7. CZECHOWICZ Wojciech Jerzy,  nie otrzymał mandatu, 34 głosy – 0,10%
    8. ZIENKIEWICZ Artur Krzysztof,  nie otrzymał mandatu, 118 głosów – 0,35%

Okręg 4

    1. GRABAREK-BARTOSZEWICZ Elżbieta Janina,  nie otrzymała mandatu, 559 głosów – 2,27%
    2. CHMIELEWSKI Adam,  nie otrzymał mandatu, 236 głosów – 0,96%
    3. ZALEWSKI Kornel Daniel,  nie otrzymał mandatu, 145 głosów – 0,59%
    4. SŁOJKOWSKA-CHLASTA Dorota,  nie otrzymała mandatu, 41 głosy – 0,17%
    5. JANOWSKA Józefa,  nie otrzymała mandatu, 55 głosów – 0,22%

Okręg 5

    1. HANUS Kamil Wojciech,  nie otrzymał mandatu, 505 głosów – 1,77%
    2. KOŚCIELAK Zdzisław Tadeusz,  nie otrzymał mandatu, 203 głosy – 0,71%
    3. CHMIELEWSKA Magdalena Edyta,  nie otrzymała mandatu, 278 głosów – 0,97%
    4. WNUK Michał Jan,  nie otrzymał mandatu, 108 głosów – 0,38%
    5. CZEKALSKA Edyta Patrycja,  nie otrzymała mandatu, 46 głosów – 0,16%
    6. JANDY Mirosław Jerzy,  nie otrzymał mandatu, 28 głosów – 0,10%
    7. KLEIN Iwona Anna,  nie otrzymał mandatu, 152 głosy – 0,53%

Okręg 6

    1. CAVALIERI-ŁUKASIEWICZ Cristiana Maria,  nie otrzymała mandatu, 722 głosy – 2,64%
    2. KOPCZEWSKI Michał Piotr,  nie otrzymał mandatu, 259 głosów – 0,95%
    3. TUREK Wojciech Bartosz,  nie otrzymał mandatu, 114 głosy – 0,42%
    4. PÓŁTORANOS Hubert,  nie otrzymał mandatu, 63 głosy – 0,23%
    5. MĄCZKA Teresa Barbara,  nie otrzymała mandatu, 75 głosów – 0,27%

Wyniki wszystkich list do Rady Miasta Gdańska są tu:
Rada Miasta Gdańska – wyniki wyborów samorządowych 2024

Wybory Samorządowe – Sejmik Województwa Pomorskiego

W  wyborach Samorządowych 2024 mieszkańcy Gdańska będą wybierać 6 radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego w okręgu wyborczym nr 3.

Listy kandydatów poszczególnych ugrupowań to:

    1. KW Prawo i Sprawiedliwość
    2. KKW Konfederacja  i Bezpartyjni Samorządowcy
    3. KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni
    4. KKW Lewica
    5. KKW Koalicja Obywatelska
    6. KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”
    7. KW Stowarzyszenia „Samorządne Pomorze”

Karta do głosowania będzie miała  kolor niebieski.

Michał Urbaniak – kandydat na Prezydenta Miasta Gdańska

Michał Urbaniak  jest kandydatem KW Konfederacja i bezpartyjni samorządowcy na stanowisko Prezydenta Miasta Gdańska.

W poprzedniej kadencji parlamentarnej był posłem z naszego okręgu. Startował do sejmu również w ostatnich wyborach w październiku 2023, ale ponieważ Konfederacja nie otrzymała u nas żadnego mandatu, nie został posłem.

Wszyscy kandydaci na  stanowisko Prezydenta Miasta Gdańska są tu:

Lista kandydatów na Prezydenta Miasta Gdańska

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy – lista kandydatów do Rady Miasta Gdańska

Lista kandydatów KWW KONFEDERACI BEZPARTYJNI POLSKA JEST JEDNA do Rady Miasta Gdańska w wyborach samorządowych
7 kwietnia 2024r.

Lista nr 10

Okręg 1

    1. CHLASTA Tomasz Roman, 19 lat, zam.Gdańsk
    2. KUŚ-DUSTET Emilia, 45 lat, zam.Gdańsk
      w ostatnich wyborach do Sejmu otrzymała 226 głosów. Wówczas podawała miejsce zamieszkania Gdynia.
    3. JAKS Roman, 55 lat, zam.Gdańsk
    4. ŁAZORCZYK Jarosław, 57 lat, zam.Gdańsk
    5. PIĄTKOWSKA Małgorzata Maria, 64 lata, zam.Gdańsk

Okręg 2

    1. MALICKI Marcin, 37 lat, zam.Gdańsk
      Członek Ruchu Narodowego. W ostatnich wyborach do Sejmu otrzymał 1226 głosów
    2. LIPSKA Jolanta Maria, 66 lat, zam.Gdańsk
    3. WYSOCKI Jakub Andrzej, 31 lat, zam.Gdańsk
      Członek Konfederacji Korony Polskiej. W ostatnich wyborach do Sejmu otrzymał 963 głosy, ale podawał wówczas miejsce zamieszkania – Chojnice.
    4. UGORENKO Małgorzata, 63 lata, zam.Gdańsk
    5. LANGNER Damian, 33 lata, zam.Gdańsk
    6. KACZMARCZYK Albert Grzegorz, 18 lat, zam.Gdańsk
    7. CYMERMAN Małgorzata, 60 lat, zam.Gdańsk
    8. GWIT Piotr Włodzimierz, 53 lata, zam.Gdańsk

Okręg 3

    1. KOŁC Natalia Grażyna, 35 lat, zam.Gdańsk
      Członek Nowej Nadziei. W ostatnich wyborach do Sejmu otrzymała 796 głosów
    2. DRANKOWSKI Piotr Jakub, 18 lat, zam.Gdańsk
    3. BŁAŻKO Izabela Patrycja, 44 lata, zam.Gdańsk
      Członek Konfederacji Korony Polskiej. W ostatnich wyborach do Sejmu otrzymała 300 głosów
    4. DĄBROWSKI Adam, 35 lat, zam.Gdańsk
    5. BURY Mateusz Marcin, 27 lat, zam.Gdańsk
    6. DERECKA Teresa Wioletta, 47 lat, zam.Gdańsk
    7. CZECHOWICZ Wojciech Jerzy, 51 lat, zam.Gdańsk
    8. ZIENKIEWICZ Artur Krzysztof, 36 lat, zam.Gdańsk

Okręg 4

    1. GRABAREK-BARTOSZEWICZ Elżbieta Janina, 68 lat, zam.Gdańsk
    2. CHMIELEWSKI Adam, 57 lat, zam.Gdańsk
    3. ZALEWSKI Kornel Daniel, 30 lat, zam.Gdańsk
    4. SŁOJKOWSKA-CHLASTA Dorota, 44 lata, zam.Gdańsk
    5. JANOWSKA Józefa, 75 lat, zam.Gdańsk
      Członek Polska  Jest Jedna. W ostatnich wyborach do Sejmu otrzymała 242 głosy

Okręg 5

    1. HANUS Kamil Wojciech, 23 lata, zam.Gdańsk
    2. KOŚCIELAK Zdzisław Tadeusz, 66 lat, zam.Gdańsk
    3. CHMIELEWSKA Magdalena Edyta, 54 lata, zam.Gdańsk
    4. WNUK Michał Jan, 44 lata, zam.Gdańsk
    5. CZEKALSKA Edyta Patrycja, 28 lat, zam.Gdańsk
    6. JANDY Mirosław Jerzy, 52 lata, zam.Gdańsk
    7. KLEIN Iwona Anna, 56 lat, zam.Gdańsk
      W ostatnich wyborach do Sejmu otrzymała 243 głosy

Okręg 6

    1. CAVALIERI-ŁUKASIEWICZ Cristiana Maria, 38 lat, zam.Gdańsk
      W ostatnich wyborach do Sejmu otrzymała 2607 głosów
    2. KOPCZEWSKI Michał Piotr, 19 lat, zam.Gdańsk
    3. TUREK Wojciech Bartosz, 61 lat, zam.Gdańsk
    4. PÓŁTORANOS Hubert, 19 lat, zam.Gdańsk
    5. MĄCZKA Teresa Barbara, 88 lat, zam.Gdańsk

Kandydaci do Rady Miasta Gdańska muszą mieszkać w Gdańsku – to podstawowy wymóg prawa. Analiza tej listy pokazuje, że dwoje z nich to świeżo upieczeni gdańszczanie – jeszcze pół roku temu mieszkali w Gdyni czy w Chojnicach. Nawet zakładając, że nie jest to sztuczny meldunek, tylko na użytek wyborczy – może jednak lepiej aby radnymi zostali ludzie dłużej związani  z naszym miastem i lepiej znający jego problemy? 
Inna bajka, że na listę Konfederacji i tak nie planuję  oddać głosu.

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy – lista kandydatów do Sejmiku Pomorskiego

Lista kandydatów Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego w wyborach samorządowych 2024
w okręgu nr 3 – miasto Gdańsk.
Karta do głosowania ma  kolor niebieski.

Lista nr 2

    1. WELKA Michał, 39 lat, zam.Gdańsk
    2. KNOBLAUCH Wawrzyniec Marek, 33 lata, zam.Sopot
    3. FLISIKOWSKA Katarzyna Agnieszka, 26 lat, zam.Borcz
    4. STANKIEWICZ Filip Andrzej, 45 lat, zam.Gdańsk
    5. PIASECKA Dorota Magdalena, 35 lat, zam.Sopot
    6. FRANCKIEWICZ Jan, 53 lat, zam.Gdańsk
    7. DERESZ Małgorzata, 56 lat, zam.Gdańsk
    8. FREDRICH Piotr, 54 lat, zam.Sopot

Wszystkie listy kandydatów do  Sejmiku Pomorskiego są tu:
Listy kandydatów do Sejmiku Pomorskiego

 

Konfederacja – wyniki kandydatów w wyborach 2023

Wyniki kandydatów Konfederacji Wolność i Niepodległość w wyborach parlamentarnych 2023 w okręgu wyborczym 25 

    1. Michał Urbaniak
      18 710 głosów (1 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    2. Marcin Krzywkowski
      3 574 głosy (2 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    3. Michał Welka
      3 075 głosów (3 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    4. Marcin Malicki
      1 226 głosów (5 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    5. Agnieszka Grzegorzewska
      1 876 głosów (4 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    6. Jakub Wysocki
      973 głosy (6 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    7. Arkadiusz Zaborowski
      857 głosów (8 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    8. Paweł Sońko
      608 głosów (12 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    9. Hanna Fliksikowska
      706 głosów (10 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    10. Natalia Kołc
      796 głosów (9 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    11. Lechosław Wojtynowski
      223 głosy (22 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    12. Konrad Seredyński
      294 głosów (20 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    13. Piotr Nabakowski
      401 głosów (17 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    14. Katarzyna Sakwińska
      423 głosy (16 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    15. Grzegorz Żukowski
      424 głosy (15 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    16. Karolina Kloska
      696 głosów (11 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    17. Arkadiusz Słoniewski
      159 głosów (23 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    18. Katarzyna Kwiatkowska
      349 głosów (18 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    19. Jan Frankiewicz
      137 głosów (24 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    20. Piotr Błaszkowski
      439 głosów (13 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    21. Małgorzata Kłos
      430 głosów (14 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    22. Emilia Duś-Kustet
      226 głosów (21 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    23. Izabela Błaszko
      300 głosów (19 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu
    24. Łukasz Hamadyk
      1 514 głosów (5 wynik na liście Konfederacji) – bez mandatu

W naszym okręgu Konfederacja uzyskała 6,2% głosów, ale nie zdobyła mandatów. W wyborach parlamentarnych 2019 miała
1 mandat – posłem był Michał Urbaniak. Tym razem się nie udało.

 

Wyniki wyborów do Sejmu w wyborach 2023

W okręgu 25, w wyborach parlamentarnych 2023 tak głosowaliśmy:

    1. KW Bezpartyjni Samorządowcy
      8 871 głosów (1,4%) – bez mandatu
    2. KKW Trzecia Droga
      90 959 głosów (14,7%) – 2 mandaty:

      • Agnieszka Buczyńska
      • Magdalena Sroka
    3. KW Nowa Lewica
      57 967 głosów (9,4%) – 1 mandat:KK

      • Katarzyna Kotula
    4. KW PiS
      155 318 głosów (25,2%) – 3 mandaty:

      • Kacper Płażyński
      • Kazimierz Smoliński
      • Jarosław Sellin
    5. KW Konfederacja
      38 406 głosów (6,2%) – bez mandatu
    6. KKW Koalicja Obywatelska
      257 009 głosów (41,7%) – 6 mandatów

      • Agnieszka Pomaska
      • Jacek Karnowski
      • Piotr Adamowicz
      • Jarosław Wałęsa
      • Magdalena Kołodziejczak
      • Patryk Gabriel
    7. KW PJJ
      8 117 głosów (1,3%) – bez mandatu

PKW opublikowało u nas już wyniki z wszystkich obwodów głosowania,