Koalicja Obywatelska – lista kandydatów w eurowyborach

Lista nr 5 w eurowyborach: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska

      1. Janusz Antoni LEWANDOWSKI, ekonomista, zam.Sopot,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      2. Magdalena ADAMOWICZ, prawniczka, zam.Gdańsk,  nie należy do partii politycznej
      3. Jacek Karol BENDYKOWSKI, radca prawny, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      4. Iwona Teresa MIELEWCZYK, dyrektorka szkoły podstawowej, zam.Osowo Lęborskie,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      5. Piotr Witold WITTBRODT, ekonomista, zam.Gdynia,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      6. Grażyna BRYLOWSKA, przedsiębiorca, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      7. Mirosław Zbigniew KUREK, manager, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      8. Wiktoria Joanna KREZYMON, prawniczka, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      9. Jakub WRÓBEL, pracownik administracyjno-biurowy, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
      10. Maciej Leszek BONNA, lekarz, zam.Chojnice,  nie należy do partii politycznej

Lista nr 5 – Koalicja Obywatelska to lista, na którą na pewno oddam swój głos, choć jeszcze nie podjęłam decyzji, na kogo konkretnie. Z zasady nie lubię głosować na “jedynki” na listach, ale tu jest Janusz Lewandowski – obecny europoseł, polityk znany i ceniony w UE. Na drugim miejscu jest Magdalena Adamowicz – również obecna europosłanka. W poprzednich eurowyborach byłam raczej sceptyczna wobec tej kandydatury i naprawdę miło się rozczarowałam. Okazała się pracowitą i kompetentną europosłanką.
Na dalszych miejscach listy jest również sporo dobrych kandydatów. Wybór nie jest prosty. Na pewno pójdę na wybory i na pewno zagłosuję na KO.

Wszystkie listy kandydatów w eurowyborach są tu:

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

9 czerwca 2024r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.  Mieszkańcy Gdańska głosować będą w obejmującym całe województwo pomorskie okręgu wyborczym nr 1.

Wybierać będziemy spośród 70 kandydatów na 7 listach wyborczych. Ilość mandatów z okręgu nie jest ściśle określona, zależy od frekwencji w danym okręgu.
Zasady głosowania są tu:
Eurowybory 2024 – zasady głosowania

Zarejestrowane listy wyborcze w okręgu nr 1:

    1. KKW Trzecia Droga
    2. KW Konfederacja
    3. KW Bezpartyjni Samorządowcy
    4. KW Polexit
    5. KKW Koalicja Obywatelska
    6. KKW Lewica
    7. KW Prawo i Sprawiedliwość

Sukcesywnie pod linkami poszczególnych komitetów będę wstawiać listy imienne kandydatów.

Koalicja Obywatelska – wyniki wyborów do Sejmiku Pomorskiego

Wyniki kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Pomorskiego w wyborach samorządowych 2024
w okręgu nr 3 – miasto Gdańsk.

    1. STRUK Mieczysław Emil, otrzymał mandat, 39799 głosów, 22,40%
    2. BORUSEWICZ Kinga Rozalia, otrzymała mandat, 19648 głosów, 11,06%
    3. RYŚ Przemysław, otrzymał mandat, 16417 głosów, 9,24%
    4. ZYCH-CISOŃ Hanna Maria, nie otrzymała mandatu, 2752 głosy, 1,55%
    5. BENDYKOWSKI Jacek Karol, nie otrzymał mandatu, 3370 głosów, 1,90%
    6. DUNAJEWSKA Beata Elżbieta, otrzymała mandat, 5813 głosy, 3,27%
    7. STASIŃSKI Marcin, nie otrzymał mandatu, 1347 głosów, 0,76%
    8. FILIPOWICZ Paulina, otrzymała mandat, 9536 głosów, 5,37%

Wszystkie listy kandydatów do  Sejmiku Pomorskiego są tu:
Wyniki kandydatów do Sejmiku Pomorskiego

KO – wyniki kandydatów do Rady Miasta Gdańska

Wyniki kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Gdańska
w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024r.

Okręg 1

    1. ŚPIEWAK-DOWBÓR Cezary Jan,  otrzymał mandat,3700 głosy – 17,43%
    2. CZERNIEWSKA Katarzyna Maria,  otrzymała mandat, 2136 głosów – 10,06%
    3. WAŁĘSA Lech Artur,  nie otrzymał mandatu, 1676 głosów – 7,90%
    4. KLUCZYK Łukasz Maciej,  nie otrzymał mandatu, 406 głosów – 1,91%
    5. PETRYCZKO Jerzy,  nie otrzymał mandatu, 744 głosy – 3,50%
    6. KOLMER Marzena Iwona,  nie otrzymał mandatu, 400 głosy – 1,88%
    7. BARTKÓW Agnieszka,  otrzymała mandat,1859 głosów – 8,76%

Okręg 2

    1. DULKIEWICZ Aleksandra Maria,  otrzymała mandat, 11174 głosy – 26,48%
      – tu chyba jednak będzie rezygnacja? Prezydent chyba nie może być radną?
    2. SKARBEK Mateusz Jacek,  otrzymał mandat, 2830 głosy – 6,71%
    3. WASILEWSKA Teresa,  otrzymała mandat, 1429 głosów – 3,39%
    4. BŁASZCZYK Kamila Maria,  nie otrzymał mandatu, 1167 głosów – 2,77%
    5. KIETURAKIS Maximilian Zdzisław,  otrzymał mandat, 2294 głosy – 5,44%
    6. OLESZEK Bogdan Marian,  otrzymał mandat, 1248 głosów – 2,96%
    7. WRÓBEL Jakub,  nie otrzymał mandatu, 468 głosów – 1,11%
    8. RYDLEWSKA-KOWALIK Sylwia Barbara,  nie otrzymał mandatu, 1120 głosy – 2,65%
    9. CZARNOWSKA Anna Magdalena,  nie otrzymał mandatu, 798 głosów – 1,89%
    10. BÓB Dominik,  nie otrzymał mandatu, 762 głosy – 1,81%

Okręg 3

    1. BORAWSKI Piotr,  otrzymał mandat, 5765 głosów – 17,14%
    2. DZIK Piotr Adam,  otrzymał mandat, 3064 głosy – 9,11%
    3. JANKOWIAK Beata,  otrzymała mandat, 3307 głosów – 9,83%
    4. ŚWIACKI Łukasz Marcin,  otrzymał mandat, 2310 głosy – 6,87%
    5. GOLĘDZINOWSKA Anna Ewa,  otrzymała mandat, 2827 głosów – 8,40%
    6. HAMANOWICZ Jakub Jarema,  nie otrzymał mandatu, 928 głosów – 2,76%
    7. HAJDUK Michał,  nie otrzymał mandatu, 1253 głosy – 3,72%
    8. ŁOPUCHOW Barbara,  nie otrzymał mandatu, 792 głosy – 2,35%

Okręg 4

    1. GRZELAK Piotr Grzegorz,  otrzymał mandat, 4959 głosów – 20,12%
    2. LODZIŃSKA Emilia,  otrzymała mandat, 4707 głosów – 19,10%
    3. KŁOS Krystian Jarosław,  nie otrzymał mandatu, 751 głosy – 3,05%
    4. BŁASZKOWSKI Wojciech Stanisław,  otrzymał mandat, 1547 głosów – 6,28%
    5. MAGOTT Marta Karolina,  otrzymała mandat, 1545 głosów – 6,27%
    6. JAROSZ Marcin,  nie otrzymał mandatu, 332 głosy – 1,35%
    7. GERYK Żaneta Beata,  nie otrzymała mandatu, 795 głosów – 3,23%

Okręg 5 (Zaspa i Przymorze)

    1. OWCZARCZAK Agnieszka Maria,  otrzymała mandat, 7457 głosów – 26,11%
    2. MAKOWSKI Marcin,  otrzymał mandat, 2158 głosów – 7,56%
    3. KOWALCZYS Andrzej Paweł,  otrzymał mandat, 2360 głosy – 8,26%
    4. KNEBA Karolina,  nie otrzymała mandatu, 1363 głosy – 4,77%
    5. KREZYMON Wiktoria Joanna,  nie otrzymała mandatu, 609 głosów – 2,13%
    6. PIOTROWSKA Elżbieta,  nie otrzymała mandatu, 454 głosy – 1,59%
    7. MICKUN Marcin Konstanty,  otrzymał mandat, 2199 głosów – 7,70%

Okręg 6

    1. BEJM Łukasz Kacper,  otrzymał mandat, 3870 głosy – 14,15%
    2. STELMASIEWICZ Andrzej Zbigniew,  nie otrzymał mandatu, 1461 głosy – 5,34%
    3. CISOŃ Sylwia Teresa,  otrzymała mandat, 2393 głosy – 8,75%
    4. WAŻNY Karol,  otrzymał mandat, 3061 głosy – 11,19%
    5. WOJTKOWSKA-WYSZKOWSKA Izabela,  nie otrzymała mandatu, 777 głosów – 2,84%
    6. SZABANOWICZ Helena Halina,  nie otrzymała mandatu, 646 głosów – 2,36%
    7. PERUCKI Jan,  otrzymał mandat, 4723 głosy – 17,27%

Wyniki wszystkich list do Rady Miasta Gdańska są tu:
Rada Miasta Gdańska – wyniki wyborów samorządowych 2024

Sejmik Pomorski – wyniki wyborów

Podział mandatów w Sejmiku Województwa Pomorskiego w wyborach samorządowych 2024:

    1. KW Prawo i Sprawiedliwość – 10 mandatów (219 683 głosy -25,7%)
    2. KKW Konfederacja  i Bezpartyjni Samorządowcy – bez mandatu (56 707 głosów -6,63%)
    3. KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni– 3 mandaty (88 254 głosy -10,32%)
    4. KKW Lewica– bez mandatu (53 414 głosy -6,25%)
    5. KKW Koalicja Obywatelska– 20 mandatów (324 726 głosów -43,84%)
    6. KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”– bez mandatu (26 101 głosów -3,05%)
    7. KW Stowarzyszenia „Samorządne Pomorze”– bez mandatu (32709 głosów -3,83%)

Bez niespodzianek – KO może samodzielnie rządzić.

Rada Miasta Gdańska – wyniki wyborów

Podział mandatów w wyborach do Rady Miasta Gdańska
w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024r. :

    1. Prawo i Sprawiedliwość – 8 mandatów (37 555 głosów – 21,14%)
    2.  
    3.  
    4.  
    5. Koalicja Obywatelska – 25 mandatów (102 624 głosy – 57,78%)
    6.  
    7.  
    8.  
    9.  
    10. Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy – bez mandatu (7 697 głosów – 4,33%)
    11. KKW Kocham Gdańsk – kandydaci niezależni – bez mandatu (7 698 głosów – 4,33%)
    12. KKW Mariusz Andrzejczak dla Gdańska – bez mandatu (2 209 głosów – 1,24%)
    13. Wspólna Gdańska Droga 2050 – 1 mandat (14 298 głosów – 8,05%)
    14. KKW Społeczny Gdańsk – bez mandatu (5 468 głosów – 3,08%)
    15. KW Związku Słowiańskiego – bez mandatu (69 głosów – 0,04%)
  • Wynik spodziewany, bez zaskoczeń.
    Wyniki poszczególnych kandydatów – w linkach nazw komitetów.

Moje rekomendacje dla wyborców w Gdańsku

Chwilę przed ciszą wyborczą – moje rekomendacje, na kogo warto głosować:

    1. Sejmik Pomorski:
      Przemysław Ryśzaangażowany radny miejski. W ostatnich wyborach parlamentarnych nie udało mu się zdobyć mandatu, ty, razem startuje do Sejmiku Pomorskiego.
    2. Rada Miasta Gdańska
      Agnieszka Owczarczakwprawdzie nie lubię głosować na “jedynki” na liście, ale tu robię wyjątek. Moim zdaniem doskonale się sprawdza na  stanowisku Przewodniczącej RMG.
    3. Prezydent Miasta Gdańska
      Aleksandra Dulkiewicz tu wybór jest oczywisty.  Mam nadzieję, że uda się już w I turze.

Wybór jest trudny, choć i tak biorę pod uwagę tylko kandydatów Koalicji Obywatelskiej.
Na pewno musimy pójść na wybory i mądrze oddać głos. Dla własnego dobra.

Wybory Samorządowe – Sejmik Województwa Pomorskiego

W  wyborach Samorządowych 2024 mieszkańcy Gdańska będą wybierać 6 radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego w okręgu wyborczym nr 3.

Listy kandydatów poszczególnych ugrupowań to:

    1. KW Prawo i Sprawiedliwość
    2. KKW Konfederacja  i Bezpartyjni Samorządowcy
    3. KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni
    4. KKW Lewica
    5. KKW Koalicja Obywatelska
    6. KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”
    7. KW Stowarzyszenia „Samorządne Pomorze”

Karta do głosowania będzie miała  kolor niebieski.

KO – lista kandydatów do Rady Miasta Gdańska

Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Gdańska
w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024r.

Lista nr 5

Okręg 1

    1. ŚPIEWAK-DOWBÓR Cezary Jan, 35 lat, zam.Gdańsk
    2. CZERNIEWSKA Katarzyna Maria, 40 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    3. WAŁĘSA Lech Artur, 54 lata, zam.Gdańsk
    4. KLUCZYK Łukasz Maciej, 45 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    5. PETRYCZKO Jerzy, 63 lata, zam.Gdańsk
    6. KOLMER Marzena Iwona, 52 lata, zam.Gdańsk
    7. BARTKÓW Agnieszka, 46 lat, zam.Gdańsk

Okręg 2

    1. DULKIEWICZ Aleksandra Maria, 44 lata, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    2. SKARBEK Mateusz Jacek, 36 lat, zam.Gdańsk
    3. WASILEWSKA Teresa, 73 lata, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    4. BŁASZCZYK Kamila Maria, 40 lat, zam.Gdańsk
    5. KIETURAKIS Maximilian Zdzisław, 33 lata, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    6. OLESZEK Bogdan Marian, 75 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    7. WRÓBEL Jakub, 21 lat, zam.Gdańsk
    8. RYDLEWSKA-KOWALIK Sylwia Barbara, 40 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    9. CZARNOWSKA Anna Magdalena, 45 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    10. BÓB Dominik, 32 lata, zam.Gdańsk

Okręg 3

    1. BORAWSKI Piotr, 40 lat, zam.Gdańsk
    2. DZIK Piotr Adam, 65 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    3. JANKOWIAK Beata, 32 lata, zam.Gdańsk
    4. ŚWIACKI Łukasz Marcin, 44 lata, zam.Gdańsk
    5. GOLĘDZINOWSKA Anna Ewa, 45 lat, zam.Gdańsk
    6. HAMANOWICZ Jakub Jarema, 20 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    7. HAJDUK Michał, 30 lat, zam.Gdańsk
    8. ŁOPUCHOW Barbara, 23 lata, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska

Okręg 4

    1. GRZELAK Piotr Grzegorz, 42 lata, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    2. LODZIŃSKA Emilia, 40 lat, zam.Gdańsk
    3. KŁOS Krystian Jarosław, 35 lat, zam.Gdańsk
    4. BŁASZKOWSKI Wojciech Stanisław, 53 lata, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    5. MAGOTT Marta Karolina, 34 lata, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    6. JAROSZ Marcin, 48 lat, zam.Gdańsk
    7. GERYK Żaneta Beata, 53 lata, zam.Gdańsk

Okręg 5 (Zaspa i Przymorze)

    1. OWCZARCZAK Agnieszka Maria, 44 lata, zam.Gdańsk
    2. MAKOWSKI Marcin, 27 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    3. KOWALCZYS Andrzej Paweł, 64 lata, zam.Gdańsk
    4. KNEBA Karolina, 36 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    5. KREZYMON Wiktoria Joanna, 31 lat, zam.Gdańsk
    6. PIOTROWSKA Elżbieta, 68 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    7. MICKUN Marcin Konstanty, 31 lat, zam.Gdańsk

Okręg 6

    1. BEJM Łukasz Kacper, 35 lat, zam.Gdańsk
    2. STELMASIEWICZ Andrzej Zbigniew, 69 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    3. CISOŃ Sylwia Teresa, 44 lata, zam.Gdańsk
    4. WAŻNY Karol, 38 lat, zam.Gdańsk
    5. WOJTKOWSKA-WYSZKOWSKA Izabela, 51 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    6. SZABANOWICZ Helena Halina, 62 lata, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska
    7. PERUCKI Jan, 27 lat, zam.Gdańsk

 

Koalicja Obywatelska – kandydaci do Sejmiku Pomorskiego

Lista Kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Pomorskiego w wyborach samorządowych 2024
w okręgu nr 3 – miasto Gdańsk.
Karta ma kolor niebieski

Lista nr 5

    1. STRUK Mieczysław Emil, 63 lata, zam.Koleczkowo
    2. BORUSEWICZ Kinga Rozalia, 39 lat, zam.Gdańsk
    3. RYŚ Przemysław, 44 lata, zam.Gdańsk
    4. ZYCH-CISOŃ Hanna Maria, 68 lat, zam.Gdańsk
    5. BENDYKOWSKI Jacek Karol, 56 lat, zam.Gdańsk
    6. DUNAJEWSKA Beata Elżbieta, 57 lat, zam.Gdańsk
    7. STASIŃSKI Marcin, 37 lat, zam.Gdańsk
    8. FILIPOWICZ Paulina, 26 lat, zam.Gdańsk

Wszystkie listy kandydatów do  Sejmiku Pomorskiego są tu:
Listy kandydatów do Sejmiku Pomorskiego