PSL – wyniki wyborów do Sejmu

PSL w wyborach parlamentarnych 2019 w okręgu wyborczym 25. wprawdzie przekroczył próg wyborczy, ale mandatu nie dostał.

Wyniki kandydatów na liście nr 1

  1. KOBYLARZ Andrzej Sławomir
    7 463 głosy
  2. TRAWICKI Krzysztof Gabriel
    5 310 głosów
  3. PAWŁOWSKA Maria Urszula
    2 774 głosy
  4. KUCHAREK Adam Antoni
    1 199 głosów
  5. KACZYŃSKI Leszek Józef
    1 057 głosów
  6. SARNOWSKI Wojciech Ireneusz
    1 400 głosów
  7. BIERNACKI Paweł Piotr
    1 227 głosów
  8. CYMERYS Wojciech
    646 głosów
  9. TUSK Lucyna Maria
    1 022 głosy
  10. NOWAK Bartosz Kazimierz
    1 035 głosów
  11. DASZKIEWICZ Maria Jolanta
    830 głosów
  12. KŁOS Małgorzata Maria
    991 głosów
  13. WERONIECKI Bartosz Szymon
    992 głosy
  14. GRAHN Marianna
    228 głosów
  15. MICHALAK Leszek
    374 głosy
  16. KAMIŃSKI Paweł
    664 głosy
  17. DOMBROWSKA-GRUBBA Beata Agnieszka
    571 głosów
  18. HOŁUBOWSKI Bartosz Rafał
    237 głosów
  19. RYBAKOWSKA Małgorzata
    336 głosów
  20. MŁOT Andrzej
    545 głosów
  21. PASZEK Krystyna
    447 głosów
  22. DĄBEK-STOBIERSKA Janina Maria
    211 głosów
  23. GRAJOSZEK Zbigniew Mariusz
    226 głosów
  24. DORNIAK Tomasz
    1 438 głosów

Wszystkie listy wyników w wyborach parlamentarnych są tu:

Wyniki wyborów do Sejmu

Wyniki wyborów do Senatu

 

 

Wyniki wyborów do Sejmu

W okręgu nr 25 w wyborach parlamentarnych 2019 poszczególne komitety wyborcze uzyskały następujące wyniki:

  1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
    31 203 głosy (5,9%) -bez mandatu
    kliknij w link aby zobaczyć wyniki poszczególnych kandydatów
  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
    169 573 głosów (32,1%) -4 mandaty
    kliknij w link aby zobaczyć wyniki poszczególnych kandydatów
  3. Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
    71 236 głosów (13,47%) – 1 mandat
    kliknij w link aby zobaczyć wyniki poszczególnych kandydatów
  4. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
    38 153 głosy (7,21%) – 1 mandat
    kliknij w link aby zobaczyć wyniki poszczególnych kandydatów
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO . N, IPL Zieloni
    218 484 głosy (41,31%) -6 mandatów
    kliknij w link aby zobaczyć wyniki poszczególnych kandydatów

 

Andrzej Kobylarz

Andrzej Kobylarz
kandydat do sejmu z list PSL
poz.1 na liście nr 1

 

Nie należy do partii politycznej, ale jest członkiem ugrupowania Kukiz ’15. W wyborach parlamentarnych w 2015r. startował jako kandydat Kukiz ’15 w Elblągu i otrzymał mandat poselski.
Podsumowanie jego działalności poselskiej jest tu:
Poseł Andrzej Kobylarz

Jest na Facebooku:
FB – Andrzej Kobylarz
W Wikipedii
Andrzej Kobylarz


Poseł mało znany, ja w ogóle go nie kojarzę. W kończącej się kadencji sejmu był dosyć aktywny, wielokrotnie występując z interpelacjami i zapytaniami poselskimi. Większość była ściśle związana z Elblągiem, co akurat świadczy na jego korzyść. Czy startując obecnie z okręgu gdańskiego “przestawi się” na nasz okręg?
Niezależnie od wszystkiego, PSL ma jakoś mało szczęścia w wyborach parlamentarnych w Gdańsku – tu jakoś nie zdobywa mandatów. Zobaczymy, jak będzie teraz.


Pełna lista kandydatów PSL w okręgu 25 jest tu:
Polskie Stronnictwo Ludowe

Wszystkie listy kandydatów w wyborach parlamentarnych 2019:
Wybory Parlamentarne – listy kandydatów w Gdańsku

Wybory parlamentarne – listy kandydatów w Gdańsku

W okręgu nr  25 w wyborach parlamentarnych 2019 zarejestrowanych jest 5 komitetów wyborczych:

  1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
    czyli Koalicja Polska: PSL + Kukiz’15
  2. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
    czyli Zjednoczona Prawica: PiS + SP + Porozumienie
  3. Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
    czyli SLD + Wiosna + Razem
  4. Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
    czyli Korwin + RN
  5. Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO . N, IPL Zieloni
    czyli PO + .Nowoczesna + Inicjatywa Polska + Zieloni

Linki w nazwie komitetu prowadzą do listy kandydatów.

Józef Sarnowski

Józef Sarnowski
kandydat do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej
poz.6 na liście

 

Samorządowiec, członek Zarządu województwa pomorskiego. Należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ma swoją stronę na Facebooku:
FB – Józef Sarnowski

Samorządowiec, od wielu już lat wybierany do samorządu. Ostatnio – Sejmik województwa pomorskiego. Wydaje się, że pasuje do list Koalicji Obywatelskiej, choć biorąc pod uwagę fakt, że PSL ma własną listę do sejmu, trochę to dziwne.

 

Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej w okręgu 25 jest tu:
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO . IPL Zieloni

 

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

Kandydaci PSL w wyborach parlamentarnych 2019 w okręgu wyborczym 25.

Lista nr 1

  1. KOBYLARZ Andrzej Sławomir
    parlamentarzysta, zam.Domachowo, nie należy do partii politycznej
  2. TRAWICKI Krzysztof Gabriel
    lekarz weterynarii, zam.Bytonia, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  3. PAWŁOWSKA Maria Urszula
    prawnik, zam.Mikoszewo, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  4. KUCHAREK Adam Antoni
    przedsiębiorca, zam.Tczew, nie należy do partii politycznej
  5. KACZYŃSKI Leszek Józef
    rolnik, zam.Rościszewo, nie należy do partii politycznej
  6. SARNOWSKI Wojciech Ireneusz
    inżynier produkcji, zam.Mały Bukowiec, nie należy do partii politycznej
  7. BIERNACKI Paweł Piotr
    nauczyciel, zam.Miastko, nie należy do partii politycznej
  8. CYMERYS Wojciech
    inżynier rolnik, zam.Postolin, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  9. TUSK Lucyna Maria
    sprzedawca, zam.Straszyn, nie należy do partii politycznej
  10. NOWAK Bartosz Kazimierz
    rolnik, zam.Stogi, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  11. DASZKIEWICZ Maria Jolanta
    ekolog, zam.Starogard Gdański, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  12. KŁOS Małgorzata Maria
    księgowa, zam.Sopot, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  13. WERONIECKI Bartosz Szymon
    inżynier leśnik, zam.Pelplin, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  14. GRAHN Marianna
    ekonomista, zam.Sopot, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  15. MICHALAK Leszek
    mistrz cukiernictwa, zam.Pruszcz Gdański, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  16. KAMIŃSKI Paweł
    przedsiębiorca, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  17. DOMBROWSKA-GRUBBA Beata Agnieszka
    ekonomista, zam.Gdańsk, nie należy do partii politycznej
  18. HOŁUBOWSKI Bartosz Rafał
    student turystyki, zam.Gdańsk, nie należy do partii politycznej
  19. RYBAKOWSKA Małgorzata
    przedsiębiorca, zam.Gdańsk, nie należy do partii politycznej
  20. MŁOT Andrzej
    prawnik, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  21. PASZEK Krystyna
    rolnik, zam.Grabowo, nie należy do partii politycznej
  22. DĄBEK-STOBIERSKA Janina Maria
    nauczyciel, zam.Koszwały, nie należy do partii politycznej
  23. GRAJOSZEK Zbigniew Mariusz
    inżynier rolnik, zam.Wocławy, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  24. DORNIAK Tomasz
    inżynier środowiska, zam.Żukowo, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N, IPL Zieloni

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych 2019 w okręgu wyborczym 25.

Lista nr 5

  1. NEUMANN Sławomir Arkadiusz
    ekonomista, zam.Rokocin, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  2. WAŁĘSA Jarosław Leszek
    politolog, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  3. POMASKA Agnieszka Dominika
    politolog, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  4. ADAMOWICZ Piotr
    dziennikarz, zam.Gdańsk, nie należy do partii politycznej
  5. CHMIEL Małgorzata
    inżynier architekt, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  6. SARNOWSKI Józef Leon
    inżynier rolnik, zam.Czernin, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  7. BOROWCZAK Jerzy Stanisław
    technik mechanik, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  8. WIDZ Piotr
    nauczyciel, zam.Kwidzyn, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  9. BAUĆ Piotr Paweł
    nauczyciel akademicki, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Twój Ruch
  10. BAGIŃSKI Piotr Wojciech
    nauczyciel, zam.Sopot, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  11. WÓJCIK Małgorzata Joanna
    architekt, zam.Gdynia, członek partii politycznej: Partia Zieloni
  12. GANCAREWICZ Monika Katarzyna
    ekonomistka, zam.Starogard Gdański, nie należy do partii politycznej
  13. LISEK Krzysztof
    dyplomata, zam.Kłodawa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  14. SKONIECZNY Stefan Leon
    ekonomista, zam.Pruszcz Gdański, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  15. MICHALSKI Jacek Wojciech
    nauczyciel, zam.Nowy Dwór Gdański, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  16. KACPROWICZ Beata Maria
    nauczyciel, zam.Malbork, nie należy do partii politycznej
  17. KULAS Jan Edward
    nauczyciel, zam.Tczew, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  18. HANDKE-OWSIAK Alicja
    przedsiębiorca, zam.Tczew, nie należy do partii politycznej
  19. CZYŻEWSKA Agata Anna
    studentka, zam.Gdańsk, nie należy do partii politycznej
  20. POBŁOCKA Natalia Zuzanna
    mgr inż. architekt, zam.Sopot, członek partii politycznej: Nowoczesna
  21. ŚLEDŹ Mariusz
    nauczyciel, zam.Małe Walichnowy, nie należy do partii politycznej
  22. MAJ Lucyna
    pielęgniarka, zam.Prabuty, nie należy do partii politycznej
  23. REZMEROWSKI Roman Kazimierz
    mgr inż. rolnictwa, zam.Turze, nie należy do partii politycznej
  24. LIEDER Ewa
    ekonomistka, zam.Gdańsk, członek partii politycznej: Nowoczesna

 

Wszystkie listy kandydatów są tu:
Wybory parlamentarne – listy kandydatów