Trzecia Droga – lista kandydatów w eurowyborach

Lista nr 1 w eurowyborach: Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe

    1. Wioleta Barbara TOMCZAK, nauczycielka akademicka, zam.Gdynia,  członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
    2. Maciej Antoni URBANEK, politolog, zam.Skowarcz,  nie należy do partii politycznej
    3. Łukasz KOPEĆ, przedsiębiorca, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
    4. Mirosław Józef MASZLUCH, lekarz stomatolog, zam.Bytów,  nie należy do partii politycznej
    5. Szymon Grzegorz REDLIN, przedsiębiorca, zam.Jastrzębia Góra,  członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
    6. Małgorzata RYBAKOWSKA, przedsiębiorca, zam.Gdańsk,  członek partii politycznej: PSL
    7. Agnieszka Monika BARANOWSKA, trener mentalny, zam.Koleczkowo,  członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
    8. Maria Jolanta DASZKIEWICZ, ekolog, zam.Starogard Gdański,  członek partii politycznej: PSL
    9. Roman MAZUR, manager, zam.Słupsk,  nie należy do partii politycznej
    10. Artur Erwin DZIAMBOR, wykładowca akademicki, zam.Gdynia,  członek partii politycznej: Wolnościowcy

Lista Trzeciej Drogi w naszym okręgu jakoś nie zachwyca. Jedyny znany polityk to umieszczony na 10.pozycji Artur Dziambor, który wcześniej związany był z Konfederacją. Dla mnie to jednak rekomendacja negatywna. O pozostałych kandydatach nie wiem nic. Biorąc pod uwagę, że mandat europosła to jednak nie tylko dobrze płatna synekura, a ciężka, wymagająca wielu kwalifikacji (w tym znajomości języków obcych) praca, nie szukam tu swojego kandydata.

Wszystkie listy kandydatów w eurowyborach są tu:

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Trzecia Droga – wyniki wyborów do Sejmiku Pomorskiego

Wyniki kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmiku Województwa Pomorskiego w wyborach samorządowych 2024
w okręgu nr 3 – miasto Gdańsk.

    1. KOPEĆ Łukasz, nie otrzymał mandatu, 5064 głosy, 2,85%
    2. SIEMIONEK-LEPCZYŃSKA Anna Maria, nie otrzymała mandatu, 1624 głosy, 0,91%
    3. RYBAKOWSKA Małgorzata, nie otrzymała mandatu, 1344 głosy, 0,76%
    4. GRZANKA Mikołaj Stefan, nie otrzymał mandatu, 585 głosów, 0,33%
    5. BORYSEWICZ Filip Henryk, nie otrzymał mandatu, 779 głosów, 0,44%
    6. DOMBROWSKA-GRUBBA Beata Agnieszka, nie otrzymała mandatu, 430 głosów, 0,24%
    7. KLINDER Damian Leszek, nie otrzymał mandatu, 279 głosów, 0,16%
    8. ADAMOWICZ Anna Lucyna, nie otrzymała mandatu, 1552 głosy, 0,87%

Wyniki wszystkich kandydatów do  Sejmiku Pomorskiego są tu:
Wyniki kandydatów do Sejmiku Pomorskiego

Wspólna Gdańska Droga – wyniki wyborów do Rady Miasta Gdańska

Wyniki kandydatów Trzeciej Drogi do Rady Miasta Gdańska w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024r.

Okręg 1

    1. HAMADYK Łukasz Mariusz,  nie otrzymał mandatu, 733 głosy – 3,45%
    2. MRZYGŁÓD Cyprian Kamil,  nie otrzymał mandatu, 128 głosów – 0,60%
    3. KOCHANOWSKI Maciej Janusz,  nie otrzymał mandatu, 237 głosów – 1,12%
    4. MILEWSKA Małgorzata, nie otrzymała mandatu, 153 głosy – 0,72%
    5. BACH Anita,  nie otrzymała mandatu, 82 głosy – 0,39%
    6. KRUPOP Anna,  nie otrzymała mandatu, 99 głosów – 0,47%
    7. BIELECKI Dobrosław Wojciech,  nie otrzymał mandatu, 203 głosy – 0,96%

Okręg 2

    1. BANACH Jolanta Maria,  otrzymała mandat, 1543 głosy – 3,66%
    2. HOŁUBOWSKI Jacek Mariusz,  nie otrzymał mandatu, 332 głosy – 0,79%
    3. TRZECIAK Jakub Marek,  nie otrzymał mandatu, 324 głosy – 0,77%
    4. GLAC-ŚCIEBURA Zenobia Wiktoria,  nie otrzymała mandatu, 536 głosów – 1,27%
    5. WIŚNIEWSKI Paweł Piotr,  nie otrzymał mandatu, 892 głosy – 2,11%
    6. ZIĘBA Agnieszka,  nie otrzymała mandatu, 151 głosy – 0,36%
    7. SNARSKA Olga,  nie otrzymała mandatu, 176 głosów – 0,42%
    8. PIWNICKA Klaudia Elwira,  nie otrzymała mandatu, 73 głosy – 0,17%
    9. BUJAK-PIETRZELA Joanna Elżbieta,  nie otrzymała mandatu, 113 głosy – 0,27%
    10. GÓRSKI Filip Jan,  nie otrzymał mandatu, 202 głosy – 0,48%

Okręg 3

    1. WŁODARCZYK Jędrzej,  nie otrzymał mandatu, 1025 głosów – 3,05%
    2. KONKEL Wojciech Józef,  nie otrzymał mandatu, 317 głosów – 0,94%
    3. PIOTROWSKI Jan Paweł,  nie otrzymał mandatu, 197 głosów – 0,59%
    4. RUNOWSKA Milena,  nie otrzymała mandatu, 279 głosów – 0,83%
    5. TOMASZEWSKI Marek Mieczysław,  nie otrzymał mandatu, 101 głosy – 0,30%
    6. SAMORAJCZYK Joanna,  nie otrzymała mandatu, 64 głosy – 0,19%
    7. LOMPERTA Józef,  nie otrzymał mandatu, 29 głosów – 0,09%
    8. OKUNIEWSKA Ewa Małgorzata,  nie otrzymała mandatu, 594 głosy – 1,77%

Okręg 4

    1. GROENKE Katarzyna Małgorzata,  nie otrzymała mandatu, 715 głosów – 2,90%
    2. KRÓLCZYK Halina,  nie otrzymała mandatu, 529 głosów – 2,15%
    3. ANDRUSZKIEWICZ Piotr Krzysztof,  nie otrzymał mandatu, 152 głosy – 0,62%
    4. CHRZANOWSKA Magdalena Sylwia,  nie otrzymała mandatu, 111 głosy – 0,45%
    5. GUSS Jarosław,  nie otrzymał mandatu, 42 głosy – 0,17%
    6. HOŁUBOWSKA Beata Bogusława,  nie otrzymała mandatu, 31 głosy – 0,13%
    7. LARCZYŃSKI Tomasz Marek,  nie otrzymał mandatu, 129 głosów – 0,52%

Okręg 5

    1. GONISZEWSKI Maciej,  nie otrzymał mandatu, 394 głosy – 1,38%
    2. ROKICKA Aleksandra,  nie otrzymała mandatu, 292 głosy – 1,02%
    3. WIERZBICKA Agnieszka Marta,  nie otrzymała mandatu, 196 głosów – 0,69%
    4. PTASZYŃSKI Grzegorz Roman,  nie otrzymał mandatu, 254 głosy – 0,89%
    5. ŻURKOWSKA-MRÓZ Izabela Anna,  nie otrzymała mandatu, 53 głosy – 0,19%
    6. BABIENKO Aleksander Bazyli,  nie otrzymał mandatu, 167 głosów – 0,58%
    7. ZABOJSZCZ Marcin Damian,  nie otrzymał mandatu, 625 głosów – 2,19%

Okręg 6

    1. PECKA Andrzej Leszek,  nie otrzymał mandatu, 602 głosy – 2,20%
    2. ZARZYCKI Paweł,  nie otrzymał mandatu, 422 głosy – 1,54%
    3. NOWOTARSKI Krzysztof Piotr,  nie otrzymał mandatu, 672 głosy – 2,46%
    4. GOLASIŃSKA Iwona Elżbieta,  nie otrzymała mandatu, 86 głosów – 0,31%
    5. SKADDING Hanna Maria,  nie otrzymała mandatu, 24 głosy – 0,09%
    6. JAŚ Barbara Maria,  nie otrzymała mandatu, 108 głosów – 0,39%
    7. DERUŚ Piotr,  nie otrzymał mandatu, 111 głosy – 0,41%

Wyniki wszystkich list do Rady Miasta Gdańska są tu:
Rada Miasta Gdańska – wyniki wyborów samorządowych 2024

 

 

 

Trzecia Droga – kandydaci do Rady Miasta Gdańska

Lista kandydatów Trzeciej Drogi do Rady Miasta Gdańska w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024r.

Lista nr 13

Okręg 1

    1. HAMADYK Łukasz Mariusz, 39 lat, zam.Gdańsk
      w ostatnich wyborach do Sejmu uzyskał 1514 głosów
    2. MRZYGŁÓD Cyprian Kamil, 19 lat, zam.Gdańsk
    3. KOCHANOWSKI Maciej Janusz, 36 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    4. MILEWSKA Małgorzata, 59 lat, zam.Gdańsk
    5. BACH Anita, 49 lat, zam.Gdańsk
    6. KRUPOP Anna, 52 lata, zam.Gdańsk
    7. BIELECKI Dobrosław Wojciech, 49 lat, zam.Gdańsk

Okręg 2

    1. BANACH Jolanta Maria, 65 lat, zam.Gdańsk
    2. HOŁUBOWSKI Jacek Mariusz, 49 lat, zam.Gdańsk
    3. TRZECIAK Jakub Marek, 23 lata, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
      Członek PL 2050, w wyborach do Sejmu zdobył 1086 głosów.
      Wówczas jednak jako miejsce zamieszkania podawał Olsztyn.
    4. GLAC-ŚCIEBURA Zenobia Wiktoria, 40 lat, zam.Gdańsk
    5. WIŚNIEWSKI Paweł Piotr, 41 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    6. ZIĘBA Agnieszka, 36 lat, zam.Gdańsk
    7. SNARSKA Olga, 48 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    8. PIWNICKA Klaudia Elwira, 26 lat, zam.Gdańsk
      członek Nowej Lewicy. W wyborach do Sejmu zdobyła 442 głosy.
    9. BUJAK-PIETRZELA Joanna Elżbieta, 46 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    10. GÓRSKI Filip Jan, 25 lat, zam.Gdańsk

Okręg 3

    1. WŁODARCZYK Jędrzej, 38 lat, zam.Gdańsk
    2. KONKEL Wojciech Józef, 44 lata, zam.Gdańsk
    3. PIOTROWSKI Jan Paweł, 35 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    4. RUNOWSKA Milena, 22 lata, zam.Gdańsk
    5. TOMASZEWSKI Marek Mieczysław, 56 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    6. SAMORAJCZYK Joanna, 72 lata, zam.Gdańsk
    7. LOMPERTA Józef, 57 lat, zam.Gdańsk
    8. OKUNIEWSKA Ewa Małgorzata, 53 lata, zam.Gdańsk

Okręg 4

    1. GROENKE Katarzyna Małgorzata, 36 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
      członek partii PL2050, w wyborach do Sejmu otrzymał 2758 głosów
    2. KRÓLCZYK Halina, 50 lat, zam.Gdańsk
    3. ANDRUSZKIEWICZ Piotr Krzysztof, 24 lata, zam.Gdańsk
      w wyborach do Sejmu otrzymał 700 głosów
    4. CHRZANOWSKA Magdalena Sylwia, 35 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    5. GUSS Jarosław, 62 lata, zam.Gdańsk
      w wyborach do Sejmu otrzymał 255 głosów
    6. HOŁUBOWSKA Beata Bogusława, 51 lat, zam.Gdańsk
    7. LARCZYŃSKI Tomasz Marek, 40 lat, zam.Gdańsk
      członek partii Nowa Lewica, w wyborach do Sejmu otrzymał 234 głosy

Okręg 5

    1. GONISZEWSKI Maciej, 50 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
      członek partii PL2050, w wyborach do Sejmu otrzymał 1040 głosów
    2. ROKICKA Aleksandra, 42 lata, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
      członek partii PL2050, w wyborach do Sejmu otrzymała 744 głosy
    3. WIERZBICKA Agnieszka Marta, 46 lat, zam.Gdańsk
    4. PTASZYŃSKI Grzegorz Roman, 51 lat, zam.Gdańsk
    5. ŻURKOWSKA-MRÓZ Izabela Anna, 50 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    6. BABIENKO Aleksander Bazyli, 33 lata, zam.Gdańsk
    7. ZABOJSZCZ Marcin Damian, 39 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050

Okręg 6

    1. PECKA Andrzej Leszek, 50 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
      członek partii PL2050, w wyborach do Sejmu otrzymał 1308 głosów
    2. ZARZYCKI Paweł, 23 lata, zam.Gdańsk
    3. NOWOTARSKI Krzysztof Piotr, 50 lat, zam.Gdańsk
    4. GOLASIŃSKA Iwona Elżbieta, 53 lata, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    5. SKADDING Hanna Maria, 62 lata, zam.Gdańsk
    6. JAŚ Barbara Maria, 71 lat, zam.Gdańsk,  popierana przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
    7. DERUŚ Piotr, 37 lat, zam.Gdańsk,  popierany przez organizację: Stowarzyszenie Polska 2050
      członek partii PL2050, w wyborach do Sejmu otrzymał 735 głosów

Trochę dziwna ta lista. W wykazach PKW nie ma informacji o przynależności partyjnej, jest tylko o poparciu. Porównałam jednak listę kandydatów z listą kandydatów w wyborach parlamentarnych i tam jest to widoczne. Przy okazji też widać, że jeszcze pół roku temu nie wszyscy kandydaci byli mieszkańcami Gdańska.
Generalnie to wspólna lista Lewicy oraz Polski 2050.

A dla wyborców z okręgu 5 (Zaspa i Przymorze) mała ciekawostka. Marcin Zabojszcz (poz.7) to administrator naszej lokalnej grupy na Facebooku – Młyneczek