Nowa Lewica – wyniki kandydatów w wyborach 2023

Głosy otrzymane przez kandydatów Nowej Lewicy w wyborach parlamentarnych 2023 w okręgu wyborczym 25.

    1. Katarzyna Kotula
      33 122 głosy (1 wynik na liście Nowej Lewicy) – otrzymała mandat
    2. Anna Olkowska-Jacyno
      2 643 głosów (4 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    3. Adam Szczepański
      3 574 głosy (2 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    4. Krzysztof Eggert
      857 głosów (9 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    5. Andrzej Śnieg
      1 905 głosów (7 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    6. Ewa Graczyk
      2 106 głosów (6 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    7. Piotr Andruszkiewicz
      700 głosów (10 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    8. Agnieszka Wąsowska-Telęga
      1 788 głosów (8 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    9. Krzysztof Burghardt
      417 głosów (8 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    10. Karolina Nowak
      2 441 głosów (5 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    11. Adam Piłat
      539 głosów (15 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    12. Adam Legawski
      344 głosy (21 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    13. Grażyna Czubała
      408 głosów (19 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    14. Tomasz Larczyński
      234 głosy (24 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    15. Lucyna Wadlewska
      581 głosów (13 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    16. Dominik Olszewski
      678 głosów (12 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    17. Anna Stażewska
      439 głosów (17 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    18. Klaudia Piwnicka
      442 głosy (16 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    19. Oskar Ludwiczak
      244 głosy (23 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    20. Agnieszka Perehuda
      558 głosów (14 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    21. Konrad Grządkowski
      311 głosów (22 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    22. Marta Zarańska
      685 głosów (11 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    23. Robert Kozakiewicz
      372 głosy (20 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu
    24. Iwona Ochocka
      2 757 głosów (3 wynik na liście Nowej Lewicy) – bez mandatu

Nowa Lewica w naszym okręgu uzyskała 9,4% głosów, zdobywając, podobnie jak w 2019 roku –  1 mandat poselski. Zdobyła go Katarzyna Kotula – posłanka kończącej się kadencji sejmu, choć z innego okręgu.

 

TD – wyniki kandydatów w wyborach 2023

Wyniki kandydatów Trzeciej Drogi w wyborach parlamentarnych 2023 w okręgu wyborczym 25.

    1. Agnieszka Buczyńska
      35 213 głosów (1 wynik na liście TD) – otrzymała mandat
    2. Łukasz Kopeć
      7 375 głosów (3 wynik na liście TD) – bez mandatu
    3. Magdalena SROKA
      18 348 głosów (2 wynik na liście TD) – otrzymała mandat
    4. Katarzyna Małgorzata GROENKE
      2 758 głosów (5 wynik na liście TD) – bez mandatu
    5. Tomasz Tadeusz KAJZER
      3 082 głosy (4 wynik na liście TD) – bez mandatu
    6. Piotr Przemysław STEC
      2 441 głosów (5 wynik na liście TD) – bez mandatu
    7. Krzysztof Gabriel TRAWICKI
      2 165 głosów (8 wynik na liście TD) – bez mandatu
    8. Andrzej Leszek PECKA
      1 308 głosów (12 wynik na liście TD) – bez mandatu
    9. Tomasz Piotr GAJEWSKI
      1 227 głosów (13 wynik na liście TD) – bez mandatu
    10. Jakub Marek TRZECIAK
      1 086 głosów (14 wynik na liście TD) – bez mandatu
    11. Dominik Jan PARZYSZEK
      409 głosów (24 wynik na liście TD) – bez mandatu
    12. Ewa CZEPLINA
      1 449 głosów (11 wynik na liście TD) – bez mandatu
    13. Paweł CYWIŃSKI
      895 głosów (16 wynik na liście TD) – bez mandatu
    14. Małgorzata RYBAKOWSKA
      751 głosów (19 wynik na liście TD) – bez mandatu
    15. Aleksandra ROKICKA
      744 głosy (20 wynik na liście TD) – bez mandatu
    16. Wioleta Teresa LORYŚ
      758 głosów (18 wynik na liście TD) – bez mandatu
    17. Maciej GONISZEWSKI
      1 040 głosów (15 wynik na liście TD) – bez mandatu
    18. Małgorzata Maria KŁOS
      844 głosy (17 wynik na liście TD) – bez mandatu
    19. Sandra POLAK
      2 028 głosów (10 wynik na liście TD) – bez mandatu
    20. Andrzej Edward RADUŃSKI
      590 głosów (22 wynik na liście TD) – bez mandatu
    21. Beata Agnieszka DOMBROWSKA-GRUBBA
      463 głosy (20 wynik na liście TD) – bez mandatu
    22. Piotr DERUŚ
      735 głosów (21 wynik na liście TD) – bez mandatu
    23. Anna Lucyna ADAMOWICZ
      2 652 głosy (6 wynik na liście TD) – bez mandatu
    24. Zbigniew Jan MICHAŁEK
      2 143 głosy (9 wynik na liście TD) – bez mandatu

Trzecia Droga w naszym okręgu uzyskała 14,7% głosów, zdobywając 2 mandaty poselskie. Agnieszka Buczyńska jest debiutantką w sejmie, natomiast dla Magdaleny Sroki jest to reelekcja, choć w poprzedniej kadencji mandat poselski otrzymała z listy PiS-u, jako członek Porozumienia.

 

PiS – wyniki kandydatów w wyborach 2023

Głosy otrzymane przez PiS w wyborach parlamentarnych 2023 w okręgu wyborczym 25.

    1. Płażyński Kacper Maciej
      100 445 głosów (1 wynik na liście PiS) – otrzymał mandat
    2. Smoliński Kazimierz
      16 177 głosów (2 wynik na liście PiS) – otrzymał mandat
    3. Jarosław Sellin
      7 284 głosy (3 wynik na liście PiS) – otrzymał mandat
    4. Tomasz Rakowski
      2 661 głosy (7 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    5. Tadeusz Cymański
      7 184 głosy (4 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    6. Andrzej Jaworski
      3 944 głosy (5 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    7. Elżbieta Strzelczyk
      1 223 głosy (11 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    8. Justyna Rydzińska
      1 366 głosów (9 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    9. Sylwia Anna Wiśniewska
      1 778 głosy (8 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    10. Łukasz Merchut
      666 głosów (7 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    11. Kazimierz Koralewski
      503 głosy (19 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    12. Anna Kempa
      1 328 głosy (10 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    13. Dominik Szefer
      394 głosy (22 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    14. Anna Brożek
      1 046 głosów (13 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    15. Mieczysław Matysiak
      492 głosy (20 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    16. Alicja Krasula
      529 głosów (17 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    17. Paweł Petkowski
      259 głosów (23 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    18. Piotr Szubarczyk
      522 głosów (18 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    19. Marcin Wittner
      434 głosy (21 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    20. Dorota Glanert
      1 208 głosów (12 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    21. Bogumiła Omieczyńska
      239 głosów (24 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    22. Jerzy Komorowski
      584 głosy (16 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    23. Danuta Sikora
      1 013 głosów (14 wynik na liście PiS) – bez mandatu
    24. Karol Rabenda
      3 939 głosów (6 wynik na liście PiS) – bez mandatu

PiS w naszym okręgu uzyskał 25,2% głosów. W porównaniu z wyborami w 2019 roku – stracił 1 mandat i obecnie 3 posłów.
Najbardziej ucierpiał na tym Tadeusz Cymański – mając tylko 100 głosów mniej niż Jarosław Sellin, nie otrzymał ponownie mandatu.

 

KO – wyniki kandydatów w wyborach 2023

Głosy otrzymane przez kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych 2023 w okręgu wyborczym 25.

    1. Pomaska  Agnieszka
      83 590 głosów (1 wynik na liście KO) – otrzymała mandat
    2. Jacek Karnowski
      55 069 głosów (2 wynik na liście KO) – otrzymał mandat
    3. Magdalena Kołodziejczak
      12 773 głosy (5 wynik na liście KO) – otrzymała mandat
    4. Piotr Adamowicz
      23 147 głosów (4 wynik na liście KO) – otrzymał mandat
    5. Małgorzata Chmiel
      10 840 głosów (7 wynik na liście KO) – bez mandatu
    6. Patryk Gabriel
      11 201 głosów (6 wynik na liście KO) – otrzymał mandat
    7. Małgorzata Rybicka
      4 811 głosów (11 wynik na liście KO) – bez mandatu
    8. Jerzy Borowczak
      4 203 głosy (13 wynik na liście KO) – bez mandatu
    9. Monika Emilia Sobczyńska
      1 718 głosów (16 wynik na liście KO) – bez mandatu
    10. Marek Weryszko
      1 153 głosy (16 wynik na liście KO) – bez mandatu
    11. Mirosław Augustyn
      3 754 głosy (14 wynik na liście KO) – bez mandatu
    12. Paulina Filipowicz
      6 454 głosy (8 wynik na liście KO) – bez mandatu
    13. Piotr Widz
      4 890 głosów (10 wynik na liście KO) – bez mandatu
    14. Karolina Joanna Niemczyk-Bałtowska
      460 głosów (21 wynik na liście KO) – bez mandatu
    15. Przemysław Ryś
      4 916 głosów (9 wynik na liście KO) – bez mandatu
    16. Dorota Chojna
      2 027 głosów (15 wynik na liście KO) – bez mandatu
    17. Dariusz Ryszard Rowiński
      1 052 głosy (19 wynik na liście KO) – bez mandatu
    18. Maria Schulz
      284 głosy (24 wynik na liście KO) – bez mandatu
    19. Piotr Bauć
      343 głosów (23wynik na liście KO) – bez mandatu
    20. Marcin Stasiński
      421 głosy (22 wynik na liście KO) – bez mandatu
    21. Iwona Nitza
      856 głosów (20 wynik na liście KO) – bez mandatu
    22. Kinga Borusewicz
      1 474 głosów (17 wynik na liście KO) – bez mandatu
    23. Józef Leon Sarnowski
      4 214 głosów (12 wynik na liście KO) – bez mandatu
    24. Jarosław Wałęsa
      17 408 głosów (4 wynik na liście KO) – otrzymał mandat

KO utrzymała swój stan posiadania – było i jest 6 posłów z naszego okręgu. Choć jak widać – jest 3 debiutantów, którzy z samorządu przechodzą do Sejmu (Magdalena Kołodziejczak, Jacek Karnowski i Patryk Gabriel).
KO z wynikiem 41,7% głosów, wygrała wybory w naszym okręgu.

Wyniki wyborów do Sejmu w wyborach 2023

W okręgu 25, w wyborach parlamentarnych 2023 tak głosowaliśmy:

    1. KW Bezpartyjni Samorządowcy
      8 871 głosów (1,4%) – bez mandatu
    2. KKW Trzecia Droga
      90 959 głosów (14,7%) – 2 mandaty:

      • Agnieszka Buczyńska
      • Magdalena Sroka
    3. KW Nowa Lewica
      57 967 głosów (9,4%) – 1 mandat:KK

      • Katarzyna Kotula
    4. KW PiS
      155 318 głosów (25,2%) – 3 mandaty:

      • Kacper Płażyński
      • Kazimierz Smoliński
      • Jarosław Sellin
    5. KW Konfederacja
      38 406 głosów (6,2%) – bez mandatu
    6. KKW Koalicja Obywatelska
      257 009 głosów (41,7%) – 6 mandatów

      • Agnieszka Pomaska
      • Jacek Karnowski
      • Piotr Adamowicz
      • Jarosław Wałęsa
      • Magdalena Kołodziejczak
      • Patryk Gabriel
    7. KW PJJ
      8 117 głosów (1,3%) – bez mandatu

PKW opublikowało u nas już wyniki z wszystkich obwodów głosowania,

Wyniki wyborów do Senatu w wyborach 2023

W okręgu 65 (miasto Gdańsk i miasto Sopot) w wyborach parlamentarnych 2023:

  1. BORUSEWICZ Bogdan Michał
    223 227 głosów – 70,12% wszystkich głosów

    Otrzymał mandata senatorski
  2. GRZEGORCZYK Hubert
    67 823 głosy – 21,31% wszystkich głosów
  3. SZOSTAK Artur
    27 286 głosów – 8,57% wszystkich głosów

Zgodnie z przewidywaniami – Bogdan Borusewicz jest u nas bezkonkurencyjny i ponownie będzie senatorem z Gdańska i Sopotu.

 

Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych

Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w okręgu 25 wyglądają tak:

kliknij screen, aby powiększyć

Czyli na ten moment, w porównaniu z wyborami 209 
– KO utrzymuje 6 mandatów
– PIS traci 1 mandat
– Lewica utrzymuje 1 mandat
– Konfederacja traci jedyny mandat
– TD zdobywa 2 mandaty

Opracowana na podstawie częściowych wyników ze strony PKW:

PKW – wyniki w okręgu 25

Wykorzystano kalkulator wyborczy w Excelu

Zobaczymy, czy te wyniki utrzymają się po oficjalnym zakończeniu liczenia głosów.

Jarosław Wałęsa – kandydat KO w wyborach 2023

Jarosław Wałęsa
kandydat do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej
poz.24 na liście 6

Poseł kończącej się kadencji sejmu (poprzednio zdobyła 61805 głosów, startowała z drugiego miejsca listy KO).
Podsumowanie jego działalności w Sejmie jest tu:
Poseł Jarosław Wałęsa

Należy do Platformy Obywatelskiej. Ma 43 lata, wykształcenie wyższe (politologia na UG). 

Ma swoją stronę internetową
Jarosław Wałęsa
Jest na Facebooku:
FB – Jarosław Wałęsa
Jest też na Twitterze
TT – Jarosław Wałęsa
Widnieje także w Wikipedii
Wikipedia – Jarosław Wałęsa

Poseł aktywny i pracowity, choć w mediach mało go widać. Sporo interpelacji poselskich związanych z naszym okręgiem. Na pewno zasługuje na reelekcję.

Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej w okręgu 25 jest tu:
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO . IPL Zieloni

 

Józef Sarnowski – kandydat KO w wyborach 2023

Józef Sarnowski
kandydat do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej
poz.23 na liście nr 6
w okręgu 25

Ma 73 lata, jest przedstawicielem władzy samorządowej (członek zarządu województwa pomorskiego).  Mieszka w Czerninie. Wykształcenie wyższe (inżynier rolnik). Nie należy do partii.

Ma swoją stronę w Wikipedii:
Józef Sarnowski

Jest na Facebooku:
FB – Józef Sarnowski

Polityk, samorządowiec. W bardzo dawnych czasach był członkiem Unii Wolności. Później był członkiem PSL – został wykluczony z tej partii w 2019 za kandydowanie z list KO w wyborach samorządowych. Obecnie nie należy do partii, ale w Sejmiku Województwa Pomorskiego jest członkiem klubu KO.


Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej w okręgu 25 jest tu:
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO . IPL Zieloni