Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – wyniki w eurowyborach

Wyniki dla listy nr 5 w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 1 (województwo pomorskie):
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  1. Górska Anna – 4 160 głosów
  2. Kowalczuk Łukasz – 676 głosów
  3. Sobańska Joanna Małgorzata – 720 głosów
  4. Boniecki Łukasz Michał -418  głosów
  5. Haska Karolina – 508 głosów
  6. Szczepański Adam Aleksander – 400 głosów
  7. Prussak Sara Maria – 242 głosy
  8. Andrzejewski Szymon Tomasz – 233 głosy
  9. Prusinowska Magdalena – 260 głosów
  10. Lubiewski Adam Marek – 329 głosów

 

Komitet Wyborczy PiS – wyniki w eurowyborach

Wyniki dla listy nr 4 w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 1 (województwo pomorskie):
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Fotyga Anna Elżbieta – 160 517 głosów, otrzymała mandat
  2. Sellin Jarosław Daniel – 77 374 głosów
  3. Sikora Danuta Teresa – 11 921 głosów
  4. Müller Piotr Józef – 10573 głosy
  5. Szymański Antoni – 7 819 głosów
  6. Kurzelewska Arleta – 3 367 głosów
  7. Białooka-Kostenecka Danuta Jadwiga – 1 895 głosów
  8. Rabenda Karol Kazimierz – 2 321 głosów
  9. Demski Patryk Jerzy – 3 997 głosów
  10. Łuczyk Mariusz Wojciech – 5 956 głosów

 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N ZIELONI – wyniki w eurowyborach

Wyniki dla listy nr 3 w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 1 (województwo pomorskie):
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N ZIELONI

  1. Lewandowski Janusz Antoni – 120 990 głosów, otrzymał mandat.
  2. Adamowicz Magdalena – 199 591 głosów, otrzymała mandat.
  3. Trawicki Krzysztof Gabriel – 5 679 głosów
  4. Jachlewska Elżbieta – 2 257 głosów
  5. Furgo Grzegorz Witold – 1 715 głosów
  6. Lieder Ewa – 2 726 głosów
  7. Popowska Magdalena Maria – 2 384 głosy
  8. Pietrzak Anna Grażyna – 1 588 głosów
  9. Kalinowska Jolanta Maria – 1 346 głosów
  10. Wałęsa Jarosław Leszek – 80 906 głosów

W samym Gdańsku na listę oddano 118 309 głosów (60,29%) . Najgorszy wynik – powiat starogardzki 38,56%.

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia – wyniki w eurowyborach

Wyniki wyborów do Europarlamentu w okręgu nr 1 (województwo pomorskie):
Lista nr 2 Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia

  1. Maciejewska Beata Monika – 23 999 głosów
  2. Rutka Marek Andrzej – 3 927 głosów
  3. Biedroń Adriana Maria – 13 316 głosów
  4. Jarosz Maciej – 1 596 głosów
  5. Graczyk Ewa Elżbieta – 2 118 głosów
  6. Jasionek Henryk Jacek – 844 głosy
  7. Ochocka Iwona – 2 046 głosów
  8. Bylica Bartosz – 560 głosów
  9. Szubińska Bożena Leokadia – 926 głosów
  10. Lamentowicz Wojciech – 1 530 głosów

W samym Gdańsku na listę oddano 9 620 głosów (4,90%) . Najgorszy wynik – powiat kartuski 3,97%.

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – wyniki w eurowyborach

Wyniki wyborów do Europarlamentu w okręgu nr 1 (województwo pomorskie):
Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – 33 188 głosów (4,01%), 4 miejsce w okręgu.

  1. Mentzen Sławomir Jerzy – 16 718 głosów.
  2. Urbaniak Michał Piotr – 5 170 głosów.
  3. Pruś Sylwester Zbigniew – 2 840 głosów.
  4. Brewiak Grażyna – 904 głosy.
  5. Stupkiewicz Magdalena – 940 głosów.
  6. Lipinska-Behrendt Martyna Elżbieta – 553 głosy.
  7. Świeczkowska Iwona Gabriela – 751 głosów.
  8. Krzywkowski Marcin Piotr -1 033 głosy.
  9. Draniewicz Karol Łukasz – 520 głosów.
  10. Dziambor Artur Erwin – 3 769 głosów.

W samym Gdańsku na listę oddano 8 025 głosów (4,09%) . Najgorszy wynik – powiat kościerski 3,33%.